Mida tähendab orgaaniline ja mis on orgaaniline lemmikloomatoit?

Mida tähendab orgaaniline ja mis on orgaaniline lemmikloomatoit?

Yarrah pakub orgaanilist toitu lemmikloomadele – koertele ja kassidele. Et aru saada, mis eristab Yarrah toitu teistest toitudest, peab teadma, mida orgaaniline tähendab. Alljärgnevalt selgitame erinevusi.

Mida orgaaniline tähendab?

Tootepakenditel on alati väga palju informatsiooni, termineid ja tähiseid. Orgaaniline märk on üks nendest – kuid millal tohib seda märki tootel kasutada? Mida see tähendab?

Toodet võib tähistada selle märgiga, kui toode ise ja ka kogu tootmisprotsess vastab mitmetele rangetele juriidilistele nõuetele. Näiteks ei tohi mahetoodete toomisprotsess sisaldada kunstlikku sõnnikut ega keemilisi pestitsiide ning samuti ei tohi toodetele lisada sünteetilisi säilitusaineid, lõhnaineid, värvaineid ega maitseaineid. Need on vaid mõned näited nõudmistest, mida mahetooted peavad järgima.

orgaaniline

Orgaaniline – kvaliteedimärk

Reeglid on koostanud Euroopa valitsus ja nende täitmine on rangelt kohustuslik. Sõltumatud asutused teevad lisakontrolle (näiteks Skal Hollandis), et veenduda nõuetele vastavuses. Ainult 100% nõuetele vastavad tootjad saavad õiguse kasutada toodetel orgaanilist märki (roheline logo valgetest tähtedest koosneva lehega). Saksamaal tähistatakse ja kontrollitakse mahetooteid lisaks Bio-Siegel’i poolt, Prantsusmaal AB. Lisaks sellele kontrollib ka Yarrah ise oma tarnijaid. Igal aastal külastatakse erinevaid farme, kus Yarrah-i kvaliteedijuht jälgib tootmist ja suhtleb otse tootjatega.

koeratoit

Mis on orgaaniline lemmikloomatoit?

Mahetoodete oluline omadus on, et kogu tootmisprotsess vastab mahepõllumajanduse kvaliteedistandardile. See tähendab, et kui toode koosneb mitmest koostisosast, peavad kõik need koostisosad olema kasvatatud või aretatud orgaaniliselt. Seega on Yarrah toitude koostises orgaaniline mitte ainult liha vaid ka teravili, ürdid, soja ja kõik muud toidu koostisosad. Kui soovite rohkem teada erinevate Yarrah toitude koostisosade kohta, siis lugege lähemalt SIIT!

Miks orgaaniline?

Mahetoit on loomade üldise heaolu jaoks parem ja selle keskkonnajalajälg on väiksem. On mitmeid viise, kuidas see teie lemmikule kasu toob – parem tervis, kvaliteetsem ja võimalik, et ka pikem eluiga. Kas soovite rohkem infot orgaanilise lemmikloomatoidu eelistest? Selgitame hea meelega – Võtke meiega ühendust: www.loodusloom.ee / info@loodusloom.ee /+372 53636414

LoodusLoom – Yarrah ametlik levitaja Eestis.

orgaaniline koeratoit

Allikas: yarrah.com

Shopping Cart