Yarrah - sest meil ei ole planeeti B

Orgaanilisest lemmikloomatoidust

Allpool leiate sagedased küsimused, mis tekivad seoses kassi- või koeratoiduga:

Miks peaksime vahetama koera või kassi toidu orgaanilise vastu?

Oli aeg, mil kogu toit oli orgaaniline, aga eriti viimasel ajal on suurenenud põllumajanduses erinevate mürkide, kunstlike väetiste ja GMO kasutamine ning loomakasvatuses antibiootikumide ja hormoonide kasutamine. Lemmikloomatoitudes on pikka aega kasutatud kunstlike värvaineid, lõhnaaineid, maitsetugevdajaid ja säilitusaineid. Ühtlasi on suurenenud ka allergiliste koerte ja kasside hulk. Orgaanilise põllumajanduse puhul ei kasutata kunstlike väetisi ega pestitsiide, samuti ei sisalda orgaaniline toode nende jääke ega ka kunstlike lõhnaaineid, värvaineid või muid kunstlike lisandeid. Tooted on puhtad ja naturaalsed. Lisaks on tooted paremad loomapidamisele. Liha, mida kasutame oma toodetes pärineb loomadelt, kes on elanud head elu – neid on toidetud täpselt samamoodi ainult tervisliku orgaanilise toiduga. Ühesõnaga on see parem nii Sinu lemmikloomale kui ka kõikidele teistele loomadele.

YARRAH toodete MÄRGISTUS

EU orgaaniline
Euroopa mahepõllumajanduse kvaliteedimärk

Kas teadsite, et “orgaaniline” on kaitstud mõiste? ELi õigusakte peab täpselt jälgima, et, mahepõllumajandustooted ja põllumajandamine saaks olla tunnustatult orgaaniline. Madalmaades kontrollib orgaanilist koostist SKAL, Hollandi sõltumatu organisatsioon, mis vastutab maheettevõtete auditeerimise eest. Yarrah on SKALi poolt sertifitseeritud kasutama Euroopa mahepõllumajanduse sümbolit.

Loe Euroopa Liidu mahepõllumajanduse kohta!

EKO kvaliteedimärk

EKO kvaliteedimärkide sihtasutus on Hollandis iseseisev eraõiguslik sihtasutus, mille eesmärk on arendada toodete orgaanilist kvaliteeti. EKO kvaliteedimärk tagab seda kandva toote orgaanilise tausta.

BIO orgaaniline
AB ja Bio-Siegel tähistus

Erinevates riikides kehtivad erinevad reeglid ja igas riigis võib olla üks või mitu sertifitseerimisasutust. Prantsuse turu jaoks on Yarrah omandanud AB logo. Saksamaal äärmiselt tuntud sümboli Bio-Siegel.

parem elu kvaliteedimärk YARRAH
Parem elu – kvaliteedimärk

Loomade heaolu on Yarrah-i kõrgeim prioriteet. Kana, kalkun ja kala on meie esmaklassilises loomasöödas kesksel kohal. Yarrah ei tööta nuumatud kanade ja tehasefarmide lihaga, kuna usuvad, et loomi tuleks kohelda austusega. See filosoofia pälvis Hollandi loomakaitse seltsilt parema elukvaliteedi pitseri, millel on maksimaalne kolme tärni hinnang!

ei laboriloomadele
Ei! laboriloomadele

Yarrah ei ole nõus loomadega katseid tegema. Oma tooteid pakutakse nii enda kui ka teiste omanike lemmikloomadele kodus. Kui kassid või koerad naudivad uusi toite ja see tõepoolest lisab väärtuslikkust Yarrah-i tootevalikusse, siis tulevad uued tooted turule. Yarrah on seetõttu tunnustatud ja sertifitseeritud Hollandi loomkatsete asendamise ühingu (Vereniging Dierproefvrij) poolt.

MSC kvaliteedimärk jätkusuutlik kalapüük
MSC kvaliteedimärk

Yarrah leiab, et mahepõllumajandusliku kalakasvatuse valdkonna õigusaktid ei lähe loomade heaolu kaitseks piisavalt kaugele. Sel põhjusel läks Yarrah orgaanilise asemel üle MSC kaladele 2011. aasta veebruaris.

VEGAN kvaliteedimärk

Kõik tooted Yarrah VEGAN sarjas on sertifitseeritud nii vegetarian kui ka vegan märgiga.

The Vegetarian Society
Taimetoitlaste selts

Yarrah taimetooted on sertifitseeritud The Vegetarian Society poolt. Tooted vastavad täielikult Vegetarian Society seatud juhistele ja on 100% taimetoidust. 1847. aastal asutatud taimetoitlaste selts (The Vegetarian Society) on iseseisev organisatsioon ja vanim taimetoitlaste organisatsioon maailmas.

Vegan Selts & EVU

Yarrah koertele mõeldud vegantooted on sertifitseeritu The Vegan Society poolt. 1944. aastal asutatud Vegan Selts (Vegetarian Society) annab nõu, kuidas elada loomsete saadusteta. Yarrah taimetoidulisi ja vegantooteid on sertifitseerinud ka Euroopa taimetoidu liit (EVU).

Toiduohutuse sertifikaat ISO 22000

Yarrah ISO 22000 sertifikaat tõendab kolme asja: Yarrah-i toiduohutusstandardid on äärmiselt kõrged. Yarrah-i tarnijad on usaldusväärsed. Yarrah-i kvaliteedijuhtimissüsteem on täielikult efektiivne. (Põhineb ISO 9001-l)

Sotsiaal – JA Keskkonnatunnistused – B CORP

B Corpi sertifikaat mõõdab ettevõtte kogu sotsiaalset ja keskkonnaalast tulemuslikkust. Selles hinnatakse, kuidas ettevõtte tegevus ja ärimudel mõjutavad töötajaid, kogukonda, keskkonda ja kliente. B Corpi sertifikaadi omamine tõestab, et ettevõte YARRAH vastab kontrollitud toimivuse kõrgeimatele standarditele. Yarrah on B Corpi sertifikaat alates 2019. aasta juulist.

KOOSTISOSAD

Kas Yarrah tooted sisaldavad kunstlike koostisaineid?

Ei, kõik tooted on orgaanilised ja naturaalsed, tootmisel on kasutatud ainult puhtaid koostisaineid. Yarrah kassi- ja koeratoidud ei sisalda kunstlike tooraineid, säilitusaineid, pestitsiidijääke ega kunstlike värvaineid.

VEGA närimispulgad koertele

Kas Yarrah tooted sisaldavad suhkrut?

Me ei lisa suhkrut ei kuivtoidule ega ka konservidele. Meie toodetes on ainult suhkur, mis on looduslikult tooraines olemas.

Orgaanilisest lemmikloomatoidust

Milliseid loomseid saadusi Yarrah kasutab? 

Maks, süda, magu ja neerud kasutatakse ära meie toitudes. Toiduks ei kasutata sulgi ega verd. Miks kasutatakse loomseid kõrvalsaaduseid? Keskkonna ja toitaineväärtuse mõistes oleks patt ära visata kasulik tooraine. Süda, neerud, ja maks sisaldavad palju vajalikke mineraale ja vitamiine. Magu sisaldab palju proteiini ja väga vähe rasva. Lisades neid koostisosi oma toitudele võitleme toidu raiskamise vastu ning saame lisaks vitamiinide, mineraalide ja proteiini allikad.

Yarrah tootevalik

Mida tähendab ’crude (töötlemata)’ toote etiketil?

’Crude’ ehk töötlemata toitumisteabe sildil viitab proteiini, rasva, tselluloosi ja tuha kogusele, mis on pärit kõigist toidus sisalduvatest toorainetest. Toor tuhk viitab mineraalide kogusele, mis jääb järgi peale toidu seedimist Teie lemmiku kehas. See on toidu osakaal, mida organism ei suuda seedida. Ehk sellel ei ole mingit seost tavalise tuhaga nii nagu me tuhast tavaliselt  mõtleme.

Yarrah toit kassile

Mida tsink täpsemalt teeb?

Tsink on oluline valkude moodustumiseks ning vastutab süsihappegaasi (CO2) liikumise eest veres. Tsink hoolitseb selle eest, et Sinu neljajalgsel sõbral oleksid tugevad luud. See muudab ka kassi või koera naha tervemaks. Lisaks sellele aitab tsink kaasa haistmismeele, maitsemeele ja söögiisu parandamisele ehk Teie lemmik sööb oma toitu veelgi patema meelega. Tsink tugevdab immuunsüsteemi. Tsingipuudus võib muuta lemmiklooma haigustele vastuvõtlikumaks ning taastumine võtab rohkem aega. Selle tõttu hoolitseme, et lemmiku toidus oleks piisavalt tsinki.

7 toitu mida koerale anda ei tohi

Mida teeb vitamiin E? 

Vitamiin E on antioksüdant mida leidub toidurasvas. Antioksüdandid aitavad võidelda kahjulike protsesside vastu Teie lemmiklooma kehas. See tugevdab looma immuunsüsteemi. Vitamiin E aitab Vitamiin A-l imenduda kehas paremini ja hoiab lihased ja koe terves seisundis.

Päikesepaiste ja vitamiinid Yarrah koeratoidus

Mida teeb vitamiin D3?

Vitamiin D3 leidub loomatoidus põhiliselt rasvases kalas. See soodustab kaltsiumi omastamist toidust. Vitamiin D3 aktiveerib neerude tööd ning tagab loomale tugeva immuunsüsteemi. Samuti aitab vitamiin D3 kaasa, et Teie lemmikul areneksid ja säiliksid tugevad luud.

koer

Mida täpsemalt teeb vitamiin B5?

Vitamiin B5 on vajalik lemmiklooma süsivesikute, valkude ja rasvhapete ainevahetuseks. Lisaks toetab B5 vitammin ka närvisüsteemi. Defitsiit võib põhjustada aneemiat, dermatiiti ja neurodegeneratsiooni teie lemmikul. Kui annate oma neljajalgsele lemmikule Yarrah toitu, saab ta alati piisavalt B5 vitamiini.

koer

Mida teeb B1 vitamiin?

Vitamiin B1 toetab looma närvisüsteemi ja aitab südamelihastel normaalselt toimida. B1 vitamiin aitab muundada süsivesikud energaiks. Vitamiini B1 vaegus võib tugevalt mõjutada lemmiku närvisüteemi. Näiteks võib Teie kass või koer kergemini väsida, kaotada oma söögiisu või esineda ärevust. Kui annate oma lemmikule Yarrah kuivtoitu või konserve saab Teie lemmik alati piisava koguse vitamiin B1-te.

koer ja toidukauss

Mida teeb vitamiin A? 

Vitamiin A leidub suuremas mahus eelkõige loomsetes saadustes (rasvad). See on vajalik keharakkude tootmiseks ja toimimiseks, sealhulgas naharakkude tootmiseks, hingetoru ja seedesüsteemi normaalseks tööks. Vitamiin A kindlustab ka selle, et Teie neljajalgne sõber oleks nakkushaiguste suhtes rohkem vastupidavam. Lisaks aitab vitamiin A parandada lemmiku silmanägemist. Kõige hullematel juhtudel võib vitamiin A puudus viia öise nägemise vähenemiseni, samuti võib nahk muutuda kuivaks ja karv kaotada läike ning hambad nõrgaks. Kui annate oma lemmikule Yarrah toitu, saab ta kindlasti vajaliku koguse A vitamiini.

koera nina

Mida teeb rasv?

Rasvad on tähtsad energia allikad. See kui palju rasva Teie lemmik vajab, sõltub sellest kui aktiivne kass või koer on. Rasvade defitsiit võib viia vitamiinide A, D, E ja K puudulikkuseni, sest need vitamiinide imendumine sõltub rasvadest. Liiga vähese rasva puhul võib Teie kassi karva läige kaduda ning tekkida nahahaigusi. Yarrah toitude valmistamisel on hoolega arvestatud lemmikute erinevusega ning sellest tulenevalt muudetud ka toitainete sisaldust. Samuti on hoolega paika pandud ka toidu rasvasisaldus. Võite kindel olla, et Yarrah toitu andes saab Teie lemmik kõik vajaliku õigetes kogustes.

kass

Mida teeb naatrium?

Naatrium on elektrolüüt, mineraal, mis on vajalik keharakkude toimimiseks. Naatrium hoolitseb selle eest, et kõik kehalised protsessid toimiksid normaalselt. Koos klooriga moodustab naatrium naatriumkloriidi. Tunnete seda ilmselt paremini lauasoolana. Sool annab toidule maitse sellega, et seob erinevad maitsed toidus kokku. See muudab toidu isuäratavaks ning annab tootele pikema säilivusaja.

koeratoit väikesele koerale

Mida teeb mangaan?

Mangaan on mineraal. Seda leidub toiduainetes nagu teravili, riis, lehtköögiviljad, liha ja kala. Mangaan aitab kaasa Teie lemmiklooma ainevahetusele ja aitab soodustada teiste toitainete paremat imendumist kehasse. Lisaks on mangaan oluline luude moodustumiseks.

7 toitu mida koerale anda ei tohi

Mida teeb magneesium?

Magneesium on mineraal mis on oluline Teie lemmiku arenguks ja hea tervise hoidmiseks. Koos kaltsiumiga hoolitseb magneesium selle eest, et luud jääksid tugevaks. Lisaks sellele on magneesium vajalik südame normaalseks tööks ja närviimpulsside tööks. Magneesium aitab ka reguleerida keha happelisust. Samuti aitab magneesium ka Teie neljajalgsel sõbral toime tulla stressi ja pingega. Kui annate oma lemmikule Yarrah toitu, siis saab ta piisavalt magneesiumit.

Kassitoit Yarrah

Mida teeb vask?

Vask on oluline, et raud jõuaks hemoglobiini hulka (valk, mis muudab vere punaseks). Hemoglobiin hoolitseb, et hapniks transporditaks kopsudest organitesse ja kudedesse. Vastupidiselt hoolitseb ka süsihappegaasi transpordi eest organitest ja kudedest tagasi kopsudesse. Lisaks aitab vask luude ja sidekoe moodustumisel ning pigmendi moodustamisel juustes ja nahas. Samuti hoolitseb vask ka selle eest, et Teie lemmikul oleks hea immuunsüsteem.

koeratoit vega

Mida teeb koobalt?

Koobalt on osa vitamiinist B12. Vitamiin B12 ja koobalt sisalduvad tavaliselt loomses toidus ning on vajalikud vereloome protsessis.

kuri koer

Mida teeb raud?

Raud on kehas vajalik, et luua verd. Raud on vajalik, et toota hemoglobiini (annab verele punase värvuse). Ilma rauata ei ole võimalik hemoglobiini toota ning selle tõttu ei saa kehas toimuda ka ainevahetust. Raud aitab ka müoglobiini moodustumisel. Müoglobiin tagab hapniku kasutamise ainevahetuses hetkel mil lihased on aktiivsed. Rauavaegus kehas võib põhjustada aneemiat, mille sümptomiteks on kiiresti väsimine, halb söögiisu ja vähesest liikumisest tekkiv kiirem hingeldamine. Kui annate oma lemmikule YARRAH toitu, saab ta alati piisavas koguses rauda.

kutsikas

Mida teeb fosfor?

Fosfor on mineraal. Kui fosfor ühildub mõne teise ainega, tekivad ühendid – fosfaadid. Toitu süües imenduvad need fosfaadid koera või kassi kehas ning need fosfaadid on organismis väga tähtsad. Nad moodustavad osa DNA-st, mis kannab endas looma isikuomadusi ja kõike seda, mis teeb Teie looma teistest erinevaks. Fosfaadid panustavad ka luude tugevusse ning hoolitsevad selle eest, et keharakud saaksid toimimiseks piisavalt energiat. Kui annate oma lemmikule YARRAH toitu saab ta kindlasti piisavalt fosforit.

koerad ja koeratoit YARRAH

Mida teevad valgud (proteiinid)? 

Proteiine ehk valke kutsutakse keha alustaladeks. Valgud on vajalikud Teie lemmiklooma kasvamiseks ning samuti keharakkude ja kudede taastamiseks ja säilitamiseks. Valgud on vere ja ensüümide hädavajalikud koostisosad. Valgud annavad ka energiat juhul kui rasvadest ja süsivesikutest piisavalt ei saa. Valgu defitsiit võib viia väärarenguni (kasvu peatumine), keha taastumisvõime kadumiseni ning aneemiani (kehvveresus). Kuidas aru saada kas Teie lemmik saab piisavalt valke? YARRAH on toidud koostanud nii, et Teie lemmik saaks alati piisavalt valku – valgusisaldus on alati välja toodud ka toote pakendil. Andes oma koerale või kassile YARRAH-i kuiv- ja märgtoite saab ta alati piisavalt valku ja teisi toitaineid.

koer

Mida teeb kaltsium looma kehas? 

Kaltsiumi kõige tähtsam funktsioon looma kehas on tagada tugevad luud ja hambad. Kaltsiumit on siiski vaja ka vere hüübimiseks, südamelihaste kokkutõmbumiseks ja närviimpulsside töötlemiseks. Kaltsium võib aidata ka vähktõve vastu. Kaltsiumipuudus kehas võib põhjustada luude hõrenemist ning vitamiini D3 puudulikkust. Kui Teie lemmikul on kaltsiumipuuduse ajal haav, siis see paraneb tunduvalt aeglasemalt, sest veri ei hüübi nii kiiresti. Osa kaltsiumist väljub alati koos väljaheidete või uriiniga ning seetõttu peab toidus olema alati kaltsiumit. Kui annate oma lemmikule YARRAH toitu, siis saab ta alati piisavas koguses kaltsiumit.

koera omamine

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted päevalilleseemne kesti?

YARRAH kasutab mitmetes kassi- ja koeratoitudes päevalilleseemne kestasid, mis pärinevad Hollandist, Saksamaalt ja ka Ukrainast. Kuigi see ei kõla isuäratavalt, on need kestad väga tervislikud ja kasulikud. Päevalilleseemnete kestad sisaldavad rohkesti kiudaineid ning aitavad soolestikul toimida ja ennetada kõhukinnisust. Päevalilleseemne kestad sisaldavad ka metioniini, aminohapet, mida keha ise ei suuda toota. Aminohapped on valkude ja lihaskoe asendamatud ehitusplokid, et keha korralikult toimiks. Eeltoodu pärast on päevalilleseemne kestad toidus kasutusel ning teevad lemmikule ainult head.

Yarrah koeratoidud ja kassitoit

Miks sisaldavad mõningad YARRAH tooted kibuvitsa?

Mõnes koeratoidus kasutab YARRAH kibuvitsa, sest see sisaldab suures koguses C vitamiini ning lisaks ka A, B1 ja B2 vitamiine. Kibuvits sisaldab piisavalt pektiini, millel on põletikuvastane toime. Kibuvitsas sisalduv lükopeen kaitsev vähi ja südame-veresoonkonna haiguste eest. Samuti on üldtuntud fakt, et kibuvits puhastab verd ja aitab ennetada külmetust.

koerad

Miks sisaldavad YARRAH toidud teravilja?

Koerad ei saa elada ainult lihast. Nad vajavad ka taimseid toitaineid. Koera seedetrakt on lühike, mistõttu on neil raske taimedest otse toitaineid kätte saada – need ei jõua imenduda. Taimse aine seedimine võtab palju kauem aega kui liha seedimine. Seetõttu on YARRAH toidu taimsed koostisained lõhustatud kergesti seeditavaks. See tähendab, et tooraine on purustatud, kuumutatud kindla temperatuurini, et toitained oleksid rohkem seedimiseks valmis. YARRAH toidus kasutatakse täistera vilja taimse toorainena. Teravili on oluline süsivesikute ja toorkiudude allikas. Teravili tagab Teie neljajalgsele sõbrale energia ja optimaalse seedimise. Oluline on kasutatava teravilja kvaliteet (orgaaniline täistera), mis võib sobida ka muidu allergilisele koerale. Kui annate oma lemmikule YARRAH orgaanilist toitu, siis võite kindel olla, et ta saab parimat ja kvaliteetseimat teravilja.

koerakuut

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted mereadru?

YARRAH kasutab orgaanilist mereadru nii koera- kui ka kassitoidus. Kasutatav mereadru tuleb Iirimaalt. Mereadru sisaldab külluslikult vitamiine (sealhulgas A,D,E vitamiine), mineraale ja aminohappeid. Lisaks on selles rikkalikult valku, omega-3 ja omega-6 rasvhappeid. Kas teadsite, et mereadru on hea lemmiku ja ka inimese seedimisele? Veel kindlustab mereadru läikiva karva, hea vaimse tervise, tugevad lihased ja annab elujõudu.

7 toitu mida koerale anda ei tohi

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted porgandit?

Koeratoidus kasutatakse orgaanilisi porgandeid nende mitme positiivse omaduse tõttu. Näiteks sisaldavad porgandid retinooli (Vitamiin A1) ja beeta karoteeni. Need töödeldakse kehas A vitamiiniks. A vitamiin on oluline ehitamaks kapillaare ja sellest tulenevalt on osa ka kõikide rakkude tervisest. Tänu porgandile saab Teie koera organism funktsioneerida eeltoodu võrra paremini.

Koer ja kass YARRAH lemmikloomatoit

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted tomatit?

YARRAH kasutab orgaanilist tomatit nii kassi kui ka koeratoitudes. Tomatid mida toidus kasutatakse pärinevad suures osas Hispaaniast ja Itaaliast. Tomatid on tõelised vitamiinipommid. Nad on täidetud A ja C vitamiinidega, karoteeni, B1, B2 ja B6 vitamiinidega ja mineraalidedega – kaalium, fosfaat ja magneesium. Tomatid sisaldavad ka lükopeeni, mis on oluline immuunsüsteemi tugevdamiseks. See aitab vähendada agressiivset mõju kehale enne, kui haigustekitajad jõuavad kahju tekitada. Väga kasulik aine organismile!

koeratoit

Miks sisaldavad YARRAH tooted tüümiani?

YARRAH toodetes sisalduv tüümian pärineb Türgist. Tüümian on hästi tuntud kui abivahend leevendamaks põletikku, nahaprobleeme ja osteoartriiri. Kas Teie lemmikul on probleeme seedimisega? Ka siin saab tüümian Teie lemmikule abiks olla ja parandada seedimist.

kass

Miks sisaldab YARRAH kassitoit tauriini?

Tauriin on naturaalne hape, mida leidub näiteks lihaskudedes. Kassid ei suuda ise toota omale tauriini ning selle saamiseks peab tauriini leiduma toidus. On väga oluline, et Teie kass saaks piisava koguse tauriini, sest defitsiit võib põhjustada looma pimedaks jäämise või põhjustada südameprobleeme. Looma tervise heaks sisaldavad kõik YARRAH kassitoidud piisavas koguses tauriini.

koer

Miks sisaldavad YARRAH tooted spiruliinat? 

YARRAH kasutab orgaanilist spiruliinat kassi- ja koeratoitudes, mis pärineb Hiinast. Spiruliinal on külluslikult kasulikke omadusi. See sisaldab erinevaid vitamiine, sealhulgas vitamiin B12, mineraale nagu kaltsium, raud, tsink, magneesium ja kaalium ning hädavajalikke aminohappeid tervislikuks toitumiseks. Spiruliina sisaldab suurel määral valke, mis aitavad hoida veresuhkru taseme normis ja tagada tugevad luud. Samuti hoolitseb ta selle eest, et Teie koer või kass püsiks pikka aega kena ja paindlikuna ning ei haigestuks nii kiiresti. Lisaks taastub Teie neljajalgne sõber peale pingutust palju kiiremini.

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted spinatit?

YARRAH vegan koeraküpsised sisaldavad orgaanilist spinatit, mis pärineb Itaaliast. Spinati lisamine muudab maiused väga tervislikuks. Spinatis sisaldub A ja C vitamiini ning lisaks ka antioksüdante – luteiin ja flavonoidid. Need on head silmadele, nahala ja aitavad kaitsta keharakke.

Miks sisaldavad mõned YARRAH toidud sorgot?

Sorgo on kõrreline taim, mis on toitaineterikas ning samas gluteenivaba. YARRAH kasutab seda mõnes koera- ja kassitoidus. Orgaaniline sorgo pärineb Itaaliast ning on kõrge B-vitamiini sisaldusega. B-vitamiin aitab kaasa heale seedimisele ning tugevdab närvisüsteemi.

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted soja?

Nii mõneski YARRAH kassi- ja koeratoidus on kasutatud orgaanilisi sojaube, mis pärinevad põhiliselt Prantsusmaalt ja Hiinast. Kuumtöödeldud soja on hea valguallikas, mis tagab kehas madalama pH taseme ja väiksema ammoniaagisisalduse väljaheidetes. Lisaks aitab soja hoida Teie neljajalgsel sõbral õiget kolesteroolitaset.

toit kutsikale YARRAH

Miks kasutab YARRAH toitudes loomaliha?

YARRAH toitudes sisalduv orgaaniline loomaliha pärineb eri riikidest – Uruguay, Prantsusmaa, Austria ja Saksamaa.

Hollandis on vähe orgaanilises pidamises lehmi ning seetõttu ostab YARRAH tooraine väga mitmest erinevast farmist üle Euroopa ning vajadusel ka väljastpoolt. Orgaanilise liha pakkumine on väike ning nõudlus hea liha järgi on suurenemas. Orgaaniline loomakasvatus on tunduvalt kulukam ja nõuab loomapidamisel suuremaid maa-alasid. Kulukusest tulenevalt ei jõua Euroopa riikide pakkumine nii kiiresti kasvada kui on kasvanud nõudlus. Paljud tavalised farmid on otsustanud valida orgaanilise loomapidamise kuid see võtab aega ja nõuab paljudel juhtudel ka rohkem maad. Ühele orgaanilisele lehmale on vajalik 1 hektar maad ning paljude lehmade pidamine on kitsastes oludes seega võimatu.

Et YARRAH saaks siiski kasutada parima kvaliteediga puhast loomaliha, hangitakse seda eri Euroopa riikidest ning vajadusel ka kaugemalt. Loomaliha transpordiks peab sõitma tihti mitu veoautot, Uruguaist konteineri vedamine on keskkonnasõbralikum ning vajab vähem energiat.

Uruguai orgaanilised lehmad on vabal alal puhtal heinatoidul. See tähendab, et loomadele ei ole antud lisaks ei soja ega ka teravilja. Euroopa lehmadele on siiski heina koostisest sõltuvalt vajalik anda juurde ka muid toitaineid. Uruguai kasuks jätkusuutlikus majandamises on energiakulu ja loomade vabadus süüa ainult aasal kasvavat toitu (inimene ei pea vedama ja tootma lisa). Vabalt kasvanud ja ainult rohumaal toitunud looma kasuks on liha kõrgem omega-3 ja omega-6 rasvhapete sisaldus.

Miks sisaldavad osad YARRAH tooted rosmariini?

YARRAH kasutab paljudes kassi- ja koeratoitudes orgaanilist rosmariini, mis pärineb USA-st. Seda kasutatakse, et ei peaks kasutama kunstlike säilitusaineid. Rosmariini ekstrakt ja E-vitamiin pikendavad toote säilivust naturaalselt. Lisaks tugevdab rosmariin soolestikku ja kõrvaldab kõhugaase, aitab maksas mürkidest vabaneda ning soodustab sapi teket ning eritumist.

Miks sisaldavad YARRAH tooted riisi?

Orgaanilist riisi kasutatakse nii koera- kui ka kassitoitudes ning seda ainult koorimata kuju (täisterariis), mis on kõige looduslikum viis. Riisi rikkalik kiudainesisaldus tagab optimaalse ja tervisliku seedimise. Riisi kasutatakse kuna maitseb lemmikutele hästi ning on väikse allergiariskiga. Riis on glugteenivaba, suure valgusisaldusega ja toetab seedimist.

Miks sisaldavad YARRAH tooted peterselli? 

YARRAH toitudes kasutatav orgaaniline petersell pärineb Hollandist. Petersell on väga hea neeruprobleemide puhul kuna sellel on diureetiline toime ja see puhastab verd. Samuti aitab ka seedimisel paremini toimida. Lisaks aitab petersell ennetada sapikivide teket ja ennetada reumat. Petersell aitab hoida lemmiku välimuse ilusana kuna toetab küüsi, karva ja nahka.

MSC kala

Miks sisaldavad YARRAH tooted oomega-3 ja oomega-6 rasvhappeid?

YARRAH kasutab oomega-3 ja -6 rasvhappeid nii kassi- kui ka koeratoitudes, mis pärinevad üldjuhul kalast. Need aitavad ennetada südameveresoonkonna haigusi, artriiti ja depressiooni. Ja see pole veel kõik! Oomega rasvhapped vähendavad kolesteroolitaset veres ja on põletikuvastase toimega. Samuti on nad olulised silmade toimimiseks ja aju ainevahetuseks. Lisaks muudavad nad Teie neljajalgse lemmiku karva läikivaks.

kala

Miks sisaldavad YARRAH tooted MSC kala? 

YARRAH tooted sisaldavad orgaanilise kala asemel MSC kala. Selle põhjus on orgaanilise kala kasvatusviis – mis ei lähe kokku YARRAH-i eesmärgi ja põhimõtetega jätkusuutlikusest ja loomade heaolust.

1.Orgaanilisi kalu toidetakse mitteorgaaniliste MSC kaladega. Selleks, et saada 1kg orgaanilist kala on vaja 3-4kg jätkusuutlikult püütud MSC kala.

2.Orgaanilisi kalu saab kasvatada ainult farmides, jätkusuutlikult püütud MSC kalad elavad vabas vees.

3. Mõned YARRAH tooted sisaldavad lõhet. Lõhe on kala, kes ujub looduslikes tingimustes üksinda. Orgaanilistes farmides sunnitakse lõhesid ujuma suurtes parvedes.

YARRAH on valinud MSC kala sellepärast, et nad on elanud paremat elu kui orgaaniliselt kasvatatud kalad. Siis kui regulatsioonid orgaanilise kalakasvatuse osas on muudetud, vaatab ka YARRAH oma valiku ümber. YARRAH seisab mitte ainult kõrgekvaliteediliste toodete eest vaid ka tervislikkuse, loomasõbralikkuse, läbipaistvuse ja vastutustundlikkuse eest.

koeratoit vega

Miks sisaldavad YARRAH tooted maisi? 

YARRAH kasutab orgaanilist GMO ja pestitsiidi vaba maisi osades koera- ja kassitoitudes ning ka maiustes. Mais pärineb Venemaalt ja Ukrainast, maisihelbed tulevad Prantsusmaalt, maisijahu Tsehhist. Maisi kasutatakse toidus kuna ta on väga oluline ja kõrge-kvaliteetne valguallikas. Lisaks sellele on mais gluteenivaba. YARRAH toidus kasutatav mais on töödeldud loomadele sobivale kujule, et toitained organismis imenduksid.

parem elu kanad

Miks sisaldavad YARRAH tooted kana?

YARRAH kassi- ja koeratoidud sisaldavad orgaanilist kana, mis pärineb Hollandist, Belgiast ja Itaaliast. Kana sisaldub enamikes YARRAH toodetes kuna on koerte ja kasside poolt väga hästi vastuvõetav ning kergesti seeditav. Kana on võrreldes loomalihaga keskkonnasõbralikum. Et toota üks kilo kanaliha on tarvis keskmiselt kolm kilo sööta. Ühe kilo loomaliha tootmiseks on tarvis viis kuni kuus kilo sööta.

Orgaaniline kanaliha on palju kallim kui on tavaline kanaliha, sama kehtib ka teiste orgaaniliste toitainete kohta, mida YARRAH oma toitudes kasutab. Orgaaniline kana saab kasvades vabalt õues liikuda. Vabalt liikumine nõuab omakorda kanadelt rohkem energiat ja seega ka toitu. Orgaanilistel kanadel in tugevam immuunsüsteem ning vähem rasva, rohkem liha. Orgaanilised kanad saavad rohkem vaba ala, 4m2 ühe kana kohta, kus liikuda. Puuris peetavad kanad peavad koos olema 18tk 1m2 kohta.  Ka vabapidamise kanad on koos palju tihedamalt – 6 lindu 1m2 kohta. Orgaaniline sööt, rohkem maad – kanade pidamiseks kindlustatud pinda – maksab orgaanilisele farmerile rohkem ning sellest ka liha kallim hind.

Orgaaniline kana sööb ainult puhast, orgaanilist sööta, milles ei ole GMO-sid, kunstlikke lisaaineid ega antibiootikume. Orgaanilised kanad kasvavad aeglasemalt ning saavad pikema aja vältel sööta, mis muudab nad kallimaks kuid samas võimaldab elada kauem ning kvaliteetset elu.

Miks sisaldavad YARRAH tooted kalkuniliha?

Mõned YARRAH tooted sisaldavad orgaanilist kalkuniliha, mis pärineb põhiliselt Saksamaalt ja Inglismaalt. Kalkuniliha kasutatakse koera- ja kassitoitudes kuna on lemmikute poolt hinnatud toit ja kergesti seeditav. Iga kahe aasta tagant käib YARRAH’i kvaliteedispetsialist läbi kõik farmid, kus kasvavad taimed ja loomad. Kalkunifarmid ei ole erand ning seal kontrollitakse, et linnud saaksid piisavalt suurel alal liikuda ja neid ei nuumataks. Kontrollitakse hügieeni töötlemistehastes. Kontrollimine on vajalik, et näha lubaduste ja paberite paikapidavust.

Miks sisaldavad YARRAH tooted sigurit? 

Mõned YARRAH koera- ja kassitoidud sisaldavad orgaanilist sigurit, mis pärineb Prantsusmaalt. Sigur on loomale tervislik kiudainete allikas. Näiteks sisaldab see taimset ainet inuliini, mis aitab kaasa soole mikrofloorale ja tagab hea seedimise. Lisaks tagab sigur rasva lagunemise ja sapipõie puhastumise. Tänu sigurile tunnevad koerad ja kassid ennast tervemana.

nõges

Miks sisaldavad YARRAH toidud nõgest?

Orgaaniline nõges YARRAH toitudes pärineb Poolast ja Bulgaariast. Nõgesel on palju kasulikke toimeid – aitab neeruprobleemide ja neerukivide puhul, puhastab verd ja omab diureetilist toimet. Maksa ja neeruprobleemid saavad nõgese poolt leevendust. Nõgesel on ka positiivne mõju soolestikule ja seedimisele tervikuna. Kas Teie koeral või kassil on liigesevalud või reuma tunnused? – nõgesel on selle vastu valuvaigistav toime. Nõges pärsib põletikuliste protsesside teket.

Miks sisaldavad YARRAH tooted aloe verat?

Osad YARRAH kassi – ja koeratoidud sisaldavad orgaanilist aloe verat, mis pärineb Mehhikost. Aloe veras on suures koguses vitamiine, mineraale, antioksüdante ja ensüüme. Need ained annavad kogu kehale ergutuse, eriti tugevalt immuunsüsteemile. Lisaks sellele on aloe vera hea seedimisele – soodustab soolestiku toimimist ja aitab leevendada kõhukinnisust. Kui lemmikut vaevab süljenäärmete ärritus või sooleärritus siis aloe vera võib seda leevendada. Ja see pole veel kõik! Samuti aitab aloe vera mürgistuse vastu, tugevdab immuunsüsteemi ja pärsib bakterite, viiruste ja seente kasvu ja levikut.

pakend yarrah lemmikloomatoit

Miks sisaldavad mõned YARRAH tooted kuradiküünt?

Kuradiküüs Yarrah SENIOR  koeratoidus pärineb Albaaniast, Horvaatiast, Prantsusmaalt ja Poolast. Kuradiküüs sisaldab glükoiridoide, millel on põletikuvastane, valu vaigistav, rahustav ja diureetiline (uriinieritust suurendav) toime. Ideaalne vanemale koerale. Lisaks kõigele on see hea mürkainetest vabanemiseks, liigeste paindlikuse suurendamiseks ja liigesevalu vähendamiseks. Kuradiküünel on lõdvestav toime lihastele. See aitab kaasa jääkainete väljutamisele ja aitab ravida isutust ning seedeprobleeme.

Kui palju sisaldavad YARRAH tooted liha?

YARRAH kuivtoidud sisaldavad keskmiselt 25% liha. Konservides on liha osakaal kõrgem, keskmiselt 45%. Alumiinium einekarpides konservid sisaldavad keskmiselt 40% liha. Alumiiniumkarbis lõhega konserv on erand, mis sisaldab 78% liha ja 4% lõhet.

loodusloom lemmikloomapood

Koeratoidud leiad SIIT ning kassitoidud SIIT!

 

Shopping Cart