kuri koer agressioon

Toiduagressioon – näpunäited koeraomanikule

Toiduagressioon – näpunäited koeraomanikule

Paljud koerad on toidu läheduses agressiivsed ja see võib olla väga keeruline probleem. Koer võib olla väga kaitsev toidukausi, mänguasjade ja ka omaniku tähelepanu osas.  Järgnevalt kirjutame kuidas sellise käitumisega võidelda. 

Kui Teie koer kaitseb agressiivselt oma toidukaussi, mänguasju või pesa – peate teadma, et koeral on harjumus oma vara kaitsta ning see võib hiljem esineda ka mitmetes teistsugustes olukordades. Probleem on tõsine, kui lähenete tema toidukausile ja mänguasjadele ning koer hakkab urisema, naksab või isegi hammustab. Koeraomanikuna peate sellise käitumise esinemise välistama ning võimalikult varakult koera käitumist korrigeerima.

koeratoit väikesele koerale

Kuidas vältida agressiooni?

Probleem tekib sageli juba noores eas. Seetõttu on mõistlik probleemile tähelepanu pöörata siis, kui koer on alles kutsikas. Veenduge, et koer mõistaks varakult, et inimene ei ohusta tema toitu vaid on tema toitja. Samuti peab väiksena harjutama toitmist koos teiste loomadega, et ei tekiks liigset konkurentsi. Selleks lisage toidukaussi midagi eriti maitsvat alles siis, kui koer juba oma tavapärast toitu sööb. Teine variant on anda krõbinaid otse käest enne, kui panete need kaussi. See õpetab koerale, et käsi ei kujuta endast ohtu.

Kuidas lahendada juba tekkinud agressiooni?

Vanema koera adopteerimisel võite avastada, et probleem on tugevalt sisse juurdunud. Õnneks on olemas viise, kuidas agressioonist toidu või muu omandi läheduses vabaneda. Pange oma koerale ette tühi toidunõu, täitke see toiduga ning julgustage koera maheda häälega seda toitu sööma. Korrake seda sammu näitamaks koerale, et teie käsi pole ohuks vaid pigem heade asjade pakkujaks.

 

Kui Teie koer on liiga kaitsev oma mänguasjade või pesa suhtes, siis on hea lahendus õpetada talle “lase lahti” käsklust – nii õpib koer oma mänguasju jagama. “Lase lahti” käsklus nõuab mõne koera puhul väga kannatlikku õpetamist, sest koertele meeldib ka kui neid taga aetakse. Et koer käskluse kiiresti selgeks saaks tuleks alguses vahetada mänguasi väga maitsva maiuse vastu. Samuti aitab agressiooni vastu ka äratoomise mäng – nii õpib koer jagama, sest teab, et saab mänguasja tagasi, samas kui on võimalik see vahetada maiuse vastu.

Nõuanded

Kui Te ei suuda ise koera toiduagressioonist lahti saada, siis tuleks kasutada koeratreeneri abi. Kutsikakool aitab hakkama saada ka teiste soovimatute käitumismustritega. Kõige olulisem on premeerida positiivset käitumist ning ignoreerida negatiivset käitumist. Kannatlikus aitab jõuda eduka tulemuseni!

Suurepärased maiused treenimiseks leiate ka Yarrah tootevalikust – soovitame väikest, kuid maitsvat maiust loomalihaga (97% orgaaniline loomaliha). Vaata lähemalt SIIT!

koeramaius kanaga

Allikasyarrah.com

Shopping Cart