Lemmikloomatoidu kvaliteedimärgid: mida need tähendavad?

Lemmikloomatoidu kvaliteedimärgid: mida need tähendavad?

Lemmikloomatoidu kvaliteedimärgid: mida need tähendavad?

Kvaliteedimärgid ei ole ainult inimseste toiduainetel vaid ka lemmikloomatoitudel. Liha sisaldava jaoks on ‘Parem Elu’ (Better Life) või ‘orgaaniline’ kvaliteedimärk. Järgnevalt selgitame, millised tähistused eksisteerivad ja mida YARRAH toitudelt võib leida. 

Lemmikloomatoidu kvaliteet

Kvaliteedimärgid annavad informatsiooni kindla toote või selle koostise kohta. Märkide jälgimine on vajalik, sest see annab ostu sooritamiseks vajalikku kindlustunnet. Näiteks, kui te soovite olla ümbritseva keskonna suhtes lugupidav ja parandada maailmas toimuvat siis annavad lemmikloomatoitudel ja teistel toodetel olevad märgid Teile vajaliku info, et saaksite teha parema valiku.

Orgaaniline

YARRAH lemmikloomatoidu pakenditel on eelkõige kvaliteedimärgid ‘orgaaniline’. Orgaaniline on kaitstud termin ning seda võib kasutada ainult toodetel, mis on läbinud konkreetsed nõuded. Toode ja kogu tootmisprotsess peab täitma karme nõudeid. Näiteks ei tohi tooraines ja tootmisprotsessis kasutada keemilisi väetiseid ega kunstlike pestitsiide. Lisaks peavad tooted olema kunstlike säilitusainete, lõhnainete, toiduvärvide ja maitseainete vabad. Need ja paljud lisatingimused on kehtestatud Euroopa Liidu poolt.

Tahad teada rohkem orgaanilisest toidust? Loe seda meie varasemast artiklis: Miks orgaaniline? ja meie toote koostise lehelt.

Liha kvaliteet

Liha, mida YARRAH oma toitudes kasutab on saanud ‘Parema Elu’ (Better Life) sertifikaadi maksimaalse tulemusega. ‘Parem Elu’ kvaliteedimärgid annab välja Hollandi organisatsioon, kes võitleb loomade julmalt kohtlemise vastu (Dutch  Society for the Prevention of Cruelty to Animals). Organisatsioon on võtnud eesmärgiks parandada kanade, lehmade ja sigade elukvaliteeti. YARRAH on ‘Parema Elu’ märgisele pühendunud alates 2015. aastast ning YARRAH on esimene lemmikloomatoidu bränd, kes selle märgi välja teenis. Kõik liha, mida YARRAH kasutab on kasvatatud ja töödeldud orgaaniliselt.

parem elu kvaliteedimärk YARRAH

Kas teadsid…

YARRAH lemmikloomatoit sisaldab Sinu lemmikule täpselt vajalikku kogust liha! Ei rohkem ega vähem. Liha kogust saaks alati suurendada kuid see ei ole vajalik. Kui võtta arvesse ühiskonna arutelu suurenenud lihatarbimisest ja selle keskkonnamõjudest, otsustas YARRAH oma toodangusse lisada vajaliku koguse liha ja mitte ületada koera või kassi jaoks vajalikku kogust. 

Kala kvaliteet

Oma märgistus on ka kalale. YARRAH kasutab toitudes kala, millel on MSC kvaliteedimärgid ning see tagab tooraineks jätkusuutlikult püütud kala. See on teadlik valik kasutada orgaanilise kala asemel MSC kala, sest MSC kalad elavad vabas looduses paremat elu (orgaanilised kalad elavad spetsiaalses kasvatuses ning nende toiduks on MSC kalad).

MSC kvaliteedimärk jätkusuutlik kalapüük

YARRAH on suutnud oma keskkonda hoidva ettevõtmisega saada ka teisi kvaliteedimärke – loomkatsete vaba toit, vegan toit, toiduohutuse sertifikaat (ISO 22000), sotsiaalset ning keskkonnasäästliku ettevõtet tähistav BCorp sertifikaat.

Teadlik valik

Nüüd kui oled lugenud rohkem erinevate kvaliteedimärkide kohta, tead, miks on tootel erinevaid logosid ja märke. Võimalik, et oled peale lugemist teadlikum ja teed paremaid otsuseid ka oma lemmikule toitu valides. Kui tahad teha jätkusuutlikuma valiku, kaalu ka YARRAH toite kassile ja koerale.

Yarrah lemmikloomatoit koertele

Allikas: yarrah.com

Shopping Cart