10 tõde koeratoitudest

Koeratoit: 10 tõde koeratoitudest

Koeratoit: 10 tõde koeratoitudest

40% koertest on rasvunud…

46% koertest ja 39% kassidest surevad tänapäeval vähki…

Südame-, neeru- ja maksahaigused on tänapäeval juba epideemia mõõtmetega…

Nii nagu inimesed on ka koerad see, mida nad söövad. Uuri välja tõde koera toitumise kohta ning säästa oma koer piinadest ja säästa omale loomaarsti arvetest vabanemisega terve varandus.

Järgnevalt kirjutame 10 tähtsat punkti sellest, mida koerad praegu söövad:

#1 Kaubanduses levinud koeratoit on “kiirtoit”

Tugevalt töödeldud kiirtoit (burgerid, friikartulid, krõpsud jne) suures koguses igapäevase toidu osana põhjustab inimestel raskeid terviseprobleeme. Kuidas saaksid kiirtoidud olla koertele kasulikumad?

Ainult koeratoidu tootjad mõtlevad, et see absurd on loogiline. Koerad ja inimesed jagavad umbes 75% ulatuses sama geneetikat ja meil on sarnane toitainete vajadus. See, mida me teeme töödeldud toiduga tänapäeval enda tervisele, teeme ka oma koertele. Kahjuks mõjub koertele see kiiremini.

#2 Inimeste toit on koertele kasulik

Olenemata sellest, mida oled kuulnud oma sõpradelt, veterinaaridelt ja lemmikloomatoidu tootjatelt, on täisväärtuslik inimeste toit koertele kasulik. Inimeste toit on kahjulik ainult koeratoidu tootjatele.

Seesama värske, toitaineterikas toit, mida inimene sööb, pakub Sinu koerale toitaineid, mida ta vajab, et kokku hoida suures koguses loomaarsti arvetele kuluvat raha. Selleks, et aru saada väikestest erinevustest inimese ja koera toitainetevajaduses on vaja ainult natuke teadmisi. (Vihje: ei tohi anda sibulaid, viinamarju ega rosinaid. Loputa maha tugevad vürtsid ja kastmed. Ära anna liialt süsivesikuid, väldi töödeldud nisu ja maisi.)

pane käpp orgaanilisele

#3 Ära eelda, et toit, mida loomaarst müüb on parima kvaliteediga toode 

Veterinaarid, nagu arstid, õpivad koolis toitainete ja toitumise kohta suhteliselt vähe.

Paljud teadmised, mida loomaarstid omandavad, pärinevad otse lemmikloomatoidu firmade veterinaaridelt, müügiesindajatelt, artiklitest, uuringutest ja seminaridelt.

Kui Teie veterinaar ei ole uurinud või katsetanud omal käel toortoidu või koduse toitumise omadusi on vähe tõenäoline, et ta suudab eristada head toitumist halvast. Ta võib otsustada aegunud informatsiooni või ebausu põhjal. Kui loomaarst teenib tulu ühe loomatoidu brändi müümisega, siis tema soovitused võivad põhineda omakasul või tootja piirangutel (mõni tootja keelab esindajal/veterinaaril müüa teise firma toite). Paljud tuntud lemmikloomatoidu brändid kuuluvad ühele suurele firmale – nii odavbränd kui ka kvaliteetbränd. Lai valik ei pruugi sugugi tähendada head valikuvõimalust.

#4 Kaubanduses laialt levinud lemmikloomatoidu kvaliteet on kahtlane

Koeratoidud võivad legaalselt sisaldada “4-D” liha: liha surnud, surevatelt, haigetelt ja puudega loomadelt.

Lisaks natuke maanteel surnud loomade liha, tehase põrandalt kokku pühitud teravili ja tugevalt pestitsiididega töödeldud mais ning saate retsepti viletsale tervisele. Mida odavam toit, seda odavamad koostisosad ja viletsam toitainete sisaldus.

Lugege pakendil olevat teavet!

kuri koer agressioon

#5 Krõbinad ei puhasta koera hambaid 

Peaaegu kõigil koertel vanuses kolm või enam eluaastat on hammastega probleeme. Enamus neist koertest sööb kuivtoitu. See peaks juba midagi ütlema.

Kuigi väike uurimus tõestas kunagi, et koeratoidu krõbinate närimine võib koerte hambaid puhastada paremini kui märgtoit (konservid) ei tähenda, et see teeb seda piisavalt efektiivselt. Lootes vältida koera hammaste pesu, õigustame kuivtoidu kasulikkust. Kuid teesklus, et krõbinad või tahked maiused ja närimispulgad hoiavad hambad puhtana, suurendavad vaid loomaarsti arveid, kaotatud hambaid ja põhjustavad koertele kannatusi.

Koera suu hügieeni peab pidevalt jälgima. Kuigi hammaste pesu on tüütu, aitab see ära hoida tulevasi probleeme. Õiged mineraalid aitavad hammastel tervena püsida.

#6 “Täielik ja tasakaalustatud” ei tähenda “optimaalset”

“Täielik ja tasakaalustatud” tähendab, et toit vastab teoreetiliselt keskmise koera minimaalsetele tervisenõuetele.

Toit lubadusega – testitud koertel – tähendab tihtipeale, et testiti ainult juhtivat toodet kogu tootesarjast. Katseid tehakse tavaliselt väikese arvu koerte peal ning lühikese aja jooksul. Pikas plaanis on selliste toitude söömisel toitainete ja ensüümide puudujääk vältimatu.

Muidugi on testitud täielik ja tasakaalustatud toit parem kui mittetäielik ja tasakaalustamata toit, aga siiski, parem ei tähenda head.

koer ja toidukauss

#7 Sama toidu andmine päevast päeva piirab toitainete kättesaadavust 

Kujutage ette, et sööte oma eluajal igal toidukorral maisi, rääsunud rasva ja kanatiibu (ilma lihata) koos lisatud odavate vitamiinide ja mineraalidega…

Toitumisspetsialistid soovitavad inimestel süüa erinevaid toite – parema toitainete hulga ja allergiate vältimise nimel. Koerad vajavad samuti vaheldust.

Kuid mitmekesisus võib koertel seedetrakti häirida, eks?

Lühikeses plaanis, jah. Toitainete puudusega loomadel on kõhuprobleemid. Tegelikult on soolestiku ärritus toidu vahetamisel märk sellest, et teie koer vajab rohkem vaheldust. Kui hea toitumine on koera seedesüsteemi tervendanud, saab koer igal toidukorral süüa erinevaid toite – täpselt nagu inimesed. Lihtsalt vahetage toitu järk-järgult mitme nädala jooksul, kuni teie koera soolestik paraneb.

#8 Kuivtoit ei ole parem kui konserv 

Kui märgtoit säilitatakse konserveerimise käigus, siis enamik kuivtoitu säilitatakse kunstlikult. (Kas olete mõelnud, kui palju säilitusainet peab kasutama, et pidurdada kogu päeva vältel väljas seisva toidu riknemist?)

Krõbinad saavad alguse toidu kuivatamisega samas kui märgtoit konserveeritakse värskelt. Kuivtoit puutub kokku kõrgema temperatuuriga, kui konservid ning see vähendab toitainete hulka. Veelgi hullem on see, et krõbinad on seotud kasside neeru- ja põieprobleemidega ning puhitusega, mis on eluohtlik probleem eriti suurte, laia rinnaga koerte puhul. Kuivtoit imab niiskust ning võtab lemmiku organismist vajalikku vett. Et koertel ja kassidel oleks ohutu kuivtoitu süüa, peab värske joogivesi olema alati saadaval. Ka konserveeritud märgtoit ei ole ideaalne. Parim toit on värske. Kuivtoidu ja konservide pakkumine on mugav. Et see oleks ka koera tervise jaoks kasulik valige usaldusväärne (lugege pakendil olevat infot!) ja toitaineterikas toit.

Loe kuivtoidu ja märgtoidu kohta pikemalt SIIT!

koeratoit väikesele koerale

#9 Mõned tavalised toidud võivad koertele olla eluohtlikud 

Keedetud kondid ja toornahast närimismaiused võivad põhjustada suuri terviseprobleeme, mis vajavad erakorralist operatsiooni.

Teraviljal põhinevad maiused võivad põhjustada allergiat. (Kaaluge mahedat, pestitsiidide ja GMO-vabu maiuseid).

Sibulad, viinamarjad, rosinad, šokolaad, magusaine ksülitool ja mõned teised tuntud toidud on koertele mürgised ning neid ei tohi koertele anda ega käpaulatuses hoida. Loe lähemalt milliseid inimese toite koerad tohivad ja ei tohi süüa SIIT!

#10 Mais võib olla ohtlik

Enamik kuivtoite sisaldab maisi, odavat täiteainet. Kahjuks ei ole see sama kvaliteetne mais, mida meie inimesed sööme.

Koostises kasutatakse söödamaisi (mida söövad kariloomad) või isegi söödamaisi jäänuseid. Isegi maisijahu tolm loetakse koostises maisiks. Kasutatakse ka maisi, mis ei sobi inimeste toiduks kuna on saastunud (pestitsiididega). Lemmikloomatoidus ei ole pestitsiidide jääkide osas ülempiiri ning kasutatakse kõike, mida odavalt hankida saab.

Kui eelnev pole olnud piisavalt halb, siis mais (mis annab meile nii kõrge fruktoosisisaldusega maisisiirupit kui ka maisiõli) on kehakaalu tõstev. Kas on ime, et nii paljud koerad on rasvunud ja põevad diabeeti?

Koera toitumise parandamine võib teie koera elule lisada aastaid ja säästa varandust. See ei nõua palju tööd ega kulutusi. See nõuab lihtsalt veidi teadmisi ja soovi anda koerale terve keha, mida ta väärib.

Vali mugav ja tervislik toit! Loe lähemalt orgaanilise YARRAH toidu kohta SIIT! Orgaaniline algusest peale –  alates 1992. aastast.

toit kutsikale YARRAH

 

Koeratoidud meie e-poes leiate SIIT!

Allikad:

www.dogsnaturallymagazine.com/dog-food-ten-scary-truths/

www.yarrah.com

www.loodusloom.ee

Shopping Cart