koer ja toidukauss

Gluteenitalumatus – ka lemmiklooma allergia

Gluteenitalumatus – ka lemmiklooma allergia

Gluteen on valkude grupi nimetus, mida leidub teraviljades, eriti nisus. Nisu on sarnane rukki, odra ja speltanisuga – kõik nad sisaldavad rohkelt gluteeni.

Gluteen jaguneb kaheks valkude rühmaks – gluteeniinid ja gliadiinid. Probleeme võivad tekitada gliadiinid. Teravilja, millel on väike gliatiinisisaldus (riis, mais) võib gluteenitalumatusega koer ja kass süüa. Mitteteraviljad – näiteks metsik riis, tatar, hirss, kinoa, amarant, sojaoad ja päevalilleseemned – sisaldavad vähe või üldse mitte gliadiine. Loomsed tooted ei sisalda kunagi gluteeni.

gluteenitalumatus koeratoit tundlikule koerale

Millised on gluteenitalumatuse sümtomid?

Kui koeral või kassil on gluteeni allergia, siis esmased sümptomid on kõhulahtisus ja nahaprobleemid. Kahjuks arvavad omanikud kiiresti, et nende lemmikloomadel on gluteeniallergia, samas kui seda saab diagnoosida ainult loomaarst. Näiteks kõhulahtisusel on palju erinevaid põhjuseid. Ja nahaprobleeme võib põhjustada liiga kõrge temperatuur, kui kassid või koerad lamavad radiaatori juures.

Yarrah toodetest on gluteenivabad

Kassile:

Orgaaniline kuivtoit steriliseeritud kassile YARRAH

Orgaaniline teraviljavaba kassitoit YARRAH 

Kõik kasside konservid

Koerale:

Orgaaniline TERAVILJAVABA koeratoit YARRAH

Orgaaniline teraviljavaba VEGAN koeratoit YARRAH 

Orgaaniline teraviljavaba koeratoit SENSITIVE YARRAH 

Konservid (v.a 820g).

Maius kanakael ja VEGA koeraküpsised.

koeramaius

Miks sisaldavad mõned YARRAH toidud teravilja?

Koerad ei saa elada ainult lihast. Nad vajavad ka taimseid toitaineid. Koera seedetrakt on lühike, mistõttu on neil raske taimedest otse toitaineid kätte saada – need ei jõua imenduda. Taimse aine seedimine võtab palju kauem aega kui liha seedimine. Seetõttu on YARRAH toidu taimsed koostisained lõhustatud kergesti seeditavaks. See tähendab, et tooraine on purustatud, kuumutatud kindla temperatuurini, et toitained oleksid rohkem seedimiseks valmis. YARRAH toidus kasutatakse täistera vilja taimse toorainena. Teravili on oluline süsivesikute ja toorkiudude allikas. Teravili tagab Teie neljajalgsele sõbrale energia ja optimaalse seedimise. Oluline on kasutatava teravilja kvaliteet (orgaaniline täistera), mis võib sobida ka muidu allergilisele koerale. Kui annate oma lemmikule YARRAH orgaanilist toitu, siis võite kindel olla, et ta saab parimat ja kvaliteetseimat teravilja.

Yarrah orgaaniline toit väikest tõugu koerale ja steriliseeritud kassile

Allikas: www.yarrah.com

Shopping Cart