Kuidas hoolitseda oma koera eest? Nõuanded uutele koeraomanikele

Kuidas hoolitseda oma koera eest? Nõuanded uutele koeraomanikele

Koju koera võtmisega kaasneb ka suur vastutus. Paljud inimesed ei taju muutusi, mida koer nende igapäevases elus teeb. Koer vajab palju aega ja hoolt – tähelepanu, toitmist, jalutamist, mängimist – ning kaasneb ka palju kulutusi – toit, vaktsiinid, mänguasjad ja tarvikud. Koer on kogu oma eluaja koos sinuga ning teda ei saa tagastada kui ta peaks jääma haigeks. Kokkuvõtteks peame me oma koera eest hoolitsema hoolsalt nagu täisväärtusliku pereliikme eest.

Leia oma koera jaoks aega

Kui te jagate oma koerale niipalju tähelepanu kui ta vajab ja väärib, siis tekib teil kahepoolselt ka väga tugev side. Kui koera hoolsalt treenida siis ta kuulab teid. Koera õpetamiseks on mitmeid viise: kutsika tavapärasest koolitamisest (kuuletumine ja potil käimine) kuni töökoera õpetuseni (käsklused, juhtimine, otsustamine). Koertele võib õpetada isegi tantsimist.

Jalutamine on koerte jaoks kõige tähtsam ning selle juures ei ole vahet kas koer on suur või väike – mõlemad peavad saama päevas vähemalt kolm korda jalutada ja vabalt liikuda. Jalutamine aitab kaasa seedimisele ning tugevdab looma skeletti. Vähene jalutamine muudab kondid kangeks ja võivad tekkida liigesehaigused.

Loo oma koerale identiteet

Koeraga jalutama minnes pane talle alati kaelarihm, kuhu on kinnitatud informatsioon koera nime ja omaniku kontaktandmetega. Kindlasti kiibistage oma koer ja uuendage oma kontaktinfo andmebaasis (https://www.llr.ee/). Kui teie koer peaks kaduma minema siis te ei taha et see juhtuks igaveseks, eks ju?

Kuidas hoolitseda oma koera eest? Nõuanded uutele koeraomanikele

Andke oma koerale õiget toitu

Kas tahate oma koerale parimat? Andke talle Yarrah’it. Toites koera sellega, mis parasjagu saadaval, on mugav, kuid see:

  1. Ei garanteeri teie koerale õiget toitumist ja piisavalt toitaineid
  2. Koer võib nii saada ka liiga palju toitaineid, mis ei ole samuti tema tervisele hea

Kokkuvõtteks: koeratoit on koerale ning inimese toit on inimesele. Kui valite kutsikale toitu siis tasub kindlasti alustada varakult kvaliteetse toidu andmisega. LoodusLooma valikust leiate loomulikult ka YARRAH kutsikatoidu!

kutsikatoit proov

Shopping Cart